SOHBET SİTELERİ IRC MIRC NİCKSERV KOMUTLARI

sohbet siteleri irc mirc nickserv komutları

Sohbet siteleri irc mirc nickserv komutları sohbet sunucumuz içerisinde sizlere faydalı olacağı komutlardan bahsedeceğiz arkadaşlar.

Sohbet Siteleri Irc Mırc Nickserv Komutları Kullanımları

Bilindiği üzere ülkemiz üzerinde sohbet siteleri bir hayli yaygınlaşmış durumda. Gün geçmiyorki hergün farklı iletişim ağları sosyal siteler ve muhabbet odaları bir hayli çoğunlukta açılıp burada insanlar bir birileri ile sohbet chat edebilmektedir. Fakat bu sohbet sitelerin bir çoğu alt yapısı bakımından zayıf olduğundan dolayı kapanmaya yüz tutmuşlardır. Bunlardan sebep sohbet sitesi sohbet odalarımız ilk günden bugüne hergün yenilenerek güncellenerek tüm Türkiye avrupa asya olsun tüm dünya da arama motorlarında google yandex bing sitelerinde en üst sıralarda bizi görebilirsiniz. Şimdi bu sohbet sitesi sitemizde sizlere sohbet odalarında kullanacağınız yararlı olacağını düşündüğümüz irc mirc hakkında kolay anlaşılabilir basit nickserv yani nickinize uygulaya bileceğiniz komutlara yer vereceğim. Şimdi sohbet siteleri chat odaları nickserv yani nickinize uygulaya bileceğiniz komutları kısaca görelim.

Chat Siteleri Irc Mırc Nickserv Komutları Nick Kayıt (Register) Etmek:

Sohbet odalarımıza yeni girmiş olan kullanıcılarımız için bir başkasının sizin nickinizi kullanmasını istemiyor iseniz eğer nickinizi şifreleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Bu komutu şekilde uyguluyoruz:

Uygulanacak komut: /nickserv register şifre e-mail
Örnek:—————— /nickserv register 12345678 abcde@mail-adresiniz

Chat Sitesi Sohbet Odaları Nick Tanıtmak (İdentify) Etmek:

Sohbet siteleri odasında nickimizi şifreledik şimdi muhabbet sitesi sohbet odalarına nickimizi nasıl tanıtırız yani şifrelediğimiz nickin şifresini nasıl gireceğimizi mirc dili ile identify edeceğimizi görelim. Bu komutu şekilde uyguluyoruz:

Uygulanacak komut: /nickserv identify nick şifreniz.
Örnek:——————– /nickserv identify 12345678

Sohbet Sitesi İçerisinde Unutulan Nick Şifresini Email Adresine (Sendpass) Göndermek:

Diyelimki sohbet siteleri sohbet odalarımızda nick şifrenizi unuttunuz. eğer nickinizi gerçek bir email adresi ile şifrelediyseniz eğer nick şifrenizi email adresiniz göndere bilirsiniz. Bu komutu şu şekilde uyguluyoruz:

Uygulanacak komut: /nickserv sendpass nick
Örnek:——————– /nickserv sendpass hande

Sohbet Odaları İçerisinde Nick Kayıt Silmek (Drop) Etmek:

Sohbet siteleri üzerindeki nickinizin kaydını silmek istediniz. bu komutu şu şekilde uyguluyoruz:

Uygulanacak komut: /nickserv drop nickşifreniz
Örnek:——————– /nickserv drop 12345678
Not: Bazı sohbet sitelerinde bu komut aktif değildir o sebepten dolayı sohbet siteleri içerisindeki operhelp kanalından yardım alabilirsiniz

Sohbet Odaları İçerisinde Nickinize Birden Fazla Nick Bağlamak (Link) Etmek:

Şimdi sohbet odalarımızda nickinize birden fazla nick nasıl bağlanır yani linkleye bilirsiniz onu görelim. Bu komutu şu şekilde uyguluyoruz:

Uygulanacak komut:———————– /nickserv link linkleyeceğiniz nick
Örnek:—————————————– /nickserv link duygu
Not: silmek istediğimiz zaman: /nickserv unlink duygu
Nickinize bağlı nickleri görmek isterseniz: /nickserv listlinks

Muhabbet Odaları İçerisinde Nickinize Favori Kanal (Ajoin) Eklemek Veya Silmek:

Mesela sohbet siteleri odalarına bağlandığınız zaman aynı anda birden fazla seçeceğiniz favori kanallara girmek istiyorsunuz. Bu komutu şu şekilde uyguluyoruz:

Uygulanacak komut:———- /nickserv ajoin add #kanal
Örnek:—————————- /nickserv ajoin add #sohbet
Not: silmek istediğimiz zaman: /nickserv ajoin del #kanal

Sohbet Siteleri İçerisinde Nickinize Arkadaş (Set, Unset) Eklemek Veya Silmek:

Geçiyoruz bir diğer chat siteleri odaları komutuna bu komut ile nickinize arkadaş eklemek istediniz. Bu komutu şu şekilde uyguluyoruz:

Uygulanacak komut:———– /nickserv set arkadaş nick
Örnek:—————————— /nickserv set arkadaş ahmet
Not: silmek istediğimiz zaman: /nickserv unset arkadaş ahmet

Sohbet Siteleri Muhabbet Odaları Askıda Kalan Hayalet Bağlantıyı (Ghost) Koparmak:

Evet geçiyoruz bir diğer chat siteleri üzerindeki mirc komuta. Bazan oluyorki sohbet odaları içerisinde bağlantınız kopuyor ve tekrar geldiğinizde nickinizin hala sohbet sitesinde olduğunu görüyorsunuz. İşte buna nick askıda yani hayalet bağlantı adını verdiğimiz olay meydana gelmektedir. Sohbet odalarında tekrar nickinizi almak isteyeceksiniz. Bu komutu şu şekilde uyguluyoruz:

Uygulanacak komut: /nickserv ghost nick nickşifreniz
Örnek:——————–/nickserv ghost derya 12345678

Sohbet Siteleri Irc Mırc Nickserv Komutları Üzerine Notlar

Evet arkadaşlar yukarıda anlattığım irc mirc sohbet siteleri üzerindeki bazı basit komutlar olup buna benzer birçok mirc komutları bulunmaktadır. Sizler de eğer sohbet sitemiz nevarline.com üzerinden birer helper olmak isterseniz sohbet sitesi sitemiz içerisinde bulunan helpsinav kanalındaki yetkili arkadaşlar ile temasa geçerek ayrıntılı bilgiler edine bilirsiniz. Sohbet siteleri chat odalarımızı seçtiğiniz için teşekkür eder sizlere güzel hoş sohbetler eğlenceler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir